I żyli długo i szczęśliwie.

Jednak droga do szczęścia bywa kręta , stroma i pod wiatr. Wszystko zaczyna się od podjęcia decyzji o zorganizowaniu wesela. Pierścionek zaręczynowy na palcu lśni, a w notatniku cała lista spraw do załatwienia:
- termin i miejsce ślubu,
- lista gości,
- sala weselna,
- obsługa wesela /drink bar, zespól muzyczny, kamerzyści i      fotografowie, limuzyna/
- suknia ślubna i smoking,
- kwiaty, dodatki i dekoracje,
- menu i lista alkoholi,
- zaproszenia,
 - nauki przedmałżeńskie,
 - wybór świadków,
- wybór tradycji ślubnych i weselnych.
       Chciałoby się jeszcze dokładnie zaplanować pogodę i dobre samopoczucie, w końcu to najważniejszy dzień w życiu i nic nie może zaskoczyć. Cóż, mnóstwo pracy i nie da się wszystkiego załatwić za jednym zamachem, a realia mogą płatać figle. Ksiądz Proboszcz na pewno udzieli Wam ślubu z otwartymi ramionami kiedy tylko zechcecie . Należy udać się do kancelarii parafialnej by ustalić szczegóły. Ślub konkordatowy zaoszczędza Wam wiele czasu, trzeba będzie tylko dostarczyć kilka ważnych dokumentów i zapewne złożyć osobiste podpisy, zarówno Państwo Młodzi jak i świadkowie. Niestety moi mili , tego nikt za Was nie załatwi. Musicie być osobiście i z dowodami. Koszt ceremonii?  Hm, co łaska. Oby Wasza była hojna. Jeśli jednak planujecie huczne wesele to warto najpierw zastanowić się nad listą gości i zarezerwować odpowiednią salę weselną. Wybór jest duży, ale trzeba mieć szczęście by utrafić w wolny, wymarzony termin ślubu. Większość lokali zarezerwowanych jest na kilkanaście miesięcy do przodu i właściwie zanim zaczniecie cokolwiek organizować poszukajcie odpowiedniego miejsca gdzie odbędzie się Wasze przyjęcie.Restauracje i domy weselne zapewniają obsługę gastronomiczną i kelnerską, ustalają menu i w zasadzie stoliki nakrywają się same . Obsługa barmańska jest pożądaną i poszukiwaną formą aranżacji uroczystości.Chętnie przyjdziemy Państwu z pomocą, ale i tu należy zarezerwować termin z wyprzedzeniem. Podobna sytuacja jest z oprawą muzyczną, foto i video filmowaniem, oraz limuzyną. Kiedy już wszystko udało się zsynchronizować i macie pewność, że Wasi goście będą dobrze się bawić, możecie zadbać o resztę spraw. Obrączki, fryzury, kreacje, kwiaty, dekoracje, dodatki, zaproszenia i wiele , wiele innych atrakcyjnych gadżetów.

Wybór obrzędów i tradycji weselnych urozmaici uroczystość i zaskoczy gości.Takie przygotowania trwają wiele miesięcy i wymagają dużego zaangażowania. Bez pomocy rodziny, przyjaciół i firm, którym zlecicie Państwo usługi, precyzyjne dopięcie wszystkiego na ostatni guzik może okazać się trudne. No i jeszcze fundusze. Ustalenie górnej granicy budżetu weselnego może zaskoczyć niejedną Młodą Parę. To jest jednak najważniejszy dzień w Waszym życiu. Już słychać dzwony weselne.A my życzymy aby ten i każdy następny dzień był najpiękniejszym.
E.D.

Popularne posty z tego bloga

Truskawki z Martini - letni , orzeźwiający, smaczny i prosty drink na upalny dzień

Sambuca

Mamajuana dobra na wszystko .